Tee ettepanekuid.

Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas ylle » 20 Nov 2014, 10:48

Töötajate huvides on sotsiaalse õigluse suurendamine ühiskonnas.
Väärtustame ühtekuuluvust, tegutseme ühiste eesmärkide nimel ning seisame ametiühinguliikmete eest.
Suurendame ametiühinguliikmete arvu siis see loob aluse ametiühingu mõjususele.
Mida enam ametiühingu liikmed on rahul usaldusisiku, haruliidu ja keskliidu tegevusega
seda enam tõstab see ametiühingute võimekust.

Julge ka sina väljendada oma seisukohti, teha ettepanekuid.
”Tehtagu” – mõtteviis on minevik, meie hoiak on „teeme ära !
ylle
 
Postitusi: 88
Liitunud: 20 Nov 2014, 09:33

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas Kalle » 20 Nov 2014, 16:58

Ma tean, et paljud kes siia juhuslikult satuvad, algul pelgalt uudishimust ajendatuna, ei oska ega tahagi midagi öelda. Huvi pärast (ehk) viitsib natuke eelmisi postitusi lugeda ja kui midagi huvitavat silma ei hakka, siis niipea ta siia uuesti ei satu. Mõtlesin, et kui hakkaks teid aeg ajalt "kostitama" mõne igihalja aforismi, vanasõna või peene nimega (vist ladina keelest) sententsiga. Sissejuhatuseks, kuna ise olen oma igapäevaelu ja kindlasti veel üsnagi suure osa tulevikust ametiühinguga sidunud, siis julgen öelda, et nii minu enda kui ka kõigi teie (olenemata sellest kas oled või ei ole aü liige) saatus on ikkagi eelkõige teie endi teha ja kujundada. Selle kinnituseks ja paremaks meelespidamiseks on kena Rooma vanasõna: " Saatus juhib seda, kes tahab; seda, kes ei taha, ta lohistab." Seepärast, on aeg püsti tõusta ja teha i s e s e i s v a l t see eimene samm.
Kalle
 

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas admin » 20 Nov 2014, 22:44

On hulk inimesi, kes ei taha või ei julge oma arvamust silmast-silma (ehk siis avalikult) välja öelda. Nende jaoks on see foorum just õige koht, sest siin saab oma arvamustest, muredest ja soovidest vajaduse korral ka anonüümselt rääkida. Hea oleks foorumi olemasolust teatada võimalikult paljudele. Ja kõigile uutele liitujatele: Ärge olge oma muredega üksi.
admin
Saidi administraator
 
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Nov 2014, 20:17

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas mõnur » 27 Nov 2014, 12:26

Kallel on väga vahva mõte meie igapäeva rutiinisoustile veidi vürtsi lisada
mõnur
 
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Nov 2014, 12:19

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas ylle » 09 Dets 2014, 15:13

Konn istub tiigi serval ja sulistab jalgadega vees.
Tema juurde tuleb kaamel:"Kuule konn, kas vesi on kah soe?"küsib ta.
"Mina istun siin,muide,nagu konn,aga mitte nagu termomeeter!"Vastab konn. :)
ylle
 
Postitusi: 88
Liitunud: 20 Nov 2014, 09:33

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas Kalle » 16 Dets 2014, 11:02

On jäänud vähe suurem vahe sisse, kuid lähenevad jõulud ning aastavahetus ja ka kiire tööaeg võtavad kõik oma osa. Ja just nimelt tööst ning tööajast tahangi teiega mõne mõtte jagada. Kes või kus seda asja juhib on ka mulle teadmata, kuid olen tähele pannud, et asjad kipuvad ikka siis juhtuma kui selleks õige aeg on. Kas kohtud vajaliku inimesega, kellel on sulle mingi sõnum edasi anda , satud kuskile või juhtud lugema midagi mille asjakohasusest või vajalikkusest alles hiljem aru saad. Ka minuga oli just äsja nii. Kuna tööd ja tegemised kipuvad praegu üle pea kasvama, tuleb teha mingid valikud ja panna asjad prioriteedi järjekorda. Võtsin väikese hetke enda jaoks ning internetiavarustes viitelt viitele hüpates sattusin väga heale mõistujutule, mida tahan nüüd jagada. Mine tea, see võib ka kellegis teises selle mõistatusliku äratundmise või "vau" efekti tekitada.
"Viis palli." - Coca-cola kunagine juht Brian Dyson pidas kord töötajatele 30 sekundilise kõne: "Elu on nagu viie palliga žongleerimine. Need viis palli on Töö, Perekond, Tervis, Sõbrad ja Hing. Kõik pallid peavad kogu aeg õhus olema. Peagi mõistate, et Töö pall on kummist. Kui te selle kogemata maha pillate, põrkab ta üles tagasi. Teised pallid - Perekond, Tervis, Sõbrad ja Hing - on klaasist. Kui te ühe neist maha pillate, on ta paratamatult rikutud - kas kriimustatud, vigastatud või täiesti katki. Ta ei ole enam kunagi endine. Mõistke seda ja vaadake, et seda ei juhtuks.
Töötage maksimaalselt efektiivselt töö ajal ja minge koju õigel ajal. Pühendage piisavalt aega nii perele, sõpradele kui ka täisväärtuslikule puhkusele."

Ilusaid lähenevaid pühi !
Kalle
 

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas ylle » 22 Dets 2014, 10:59

Soovin Teile sisukat tööaastat, head tervist, rõõmu lihtsatest ja ilusatest hetkedest ja
nendega seonduvatest inimestest, meelerahu, visadust ja edu.
Head vana-aasta lõppu ja head uut aastat!
ylle
 
Postitusi: 88
Liitunud: 20 Nov 2014, 09:33

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas ylle » 14 Dets 2016, 10:22

Värske palgasaajate küsitluse tulemusel plaanib aga koguni 84,3% töövõtjatest küsida uuest aastast endale palgalisa. Kuidas teha seda kõige mõistlikumal moel?

CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt annab nõu:

Uuri tööturgu!

Töövõtja seisukohast on oluline koguda enne läbirääkimisi nii palju informatsiooni kui vähegi võimalik ja seeläbi tasakaalustada läbirääkimised.Infot saab koguda nii keskmiste palgatasemete ja palgatrendide kohta kui ka konkureerivate ettevõtete palgatasemetest. See aitab välja selgitada, kas töötaja saab turuhindadest suuremat või väiksemat tasu.
Võimalik, et tutvusringkonnas on ka mõni värbamiskonsultant, kelle käest oleks võimalik uurida, kui suur on antud positsioonil konkurentsivõimeline töötasu.


Põhjenda oma palgatõus!

Asudes palgaläbirääkimistesse, on töötaja roll teha tööandjale selgeks, miks ta palgakõrgendust väärib. Võibolla on selleks kasvanud vastutus või lisaväärtus, mida ta tööandjale loob? Ehk on viimase aasta tulemused olnud üle ootuste head, mis on kaasa aidanud ettevõtte arengule. Võibolla on aga kasvanud ka värbamiskonsultantide huvi töötaja vastu ja tema oskused ning teadmised on tööturul kõrgelt hinnas?
Palgatõus peab alati olema põhjendatud – lihtsalt niisama äriettevõte palka ei tõsta ja kindlasti ei ole piisavaks argumendiks see, et töötaja on võtnud uue autoliisingu.

Tunne vastaspoolt!

Nii nagu müügiprotsessiski, tuleb ka palgaläbirääkimistel mõista, kes istub teisel pool lauda. Kas tegemist on ettevõtte juhi või personalijuhiga? Kas tal on võimu palgataset muuta või peab ta omakorda seda mõtet edasi müüma?
Tasub meeles pidada, et kui juht on huvitatud ettevõtte tulemustest, siis keskastmejuht on huvitatud eelkõige talle seatud eesmärkide saavutamisest. Seda teades oskab töötaja läbirääkimistel vestluspartnerit survestada.

Valmistu rasketeks küsimusteks!

Kui selgub, et tööandja pakutav ei ole piisav, ei tasu veel läbirääkimisi pooleli jätta. Oma nõudmiste eest tuleb seista. Arvatavasti ei möödu mitte ükski palgaläbirääkimine nii, et töötaja küsib ja tööandja vastab „Olgu, ikka saab“. Taolise juhtimisstiiliga ettevõte satuks ilmselt üsna kiiresti raskustesse ja lõpetaks tegevuse.
Seepärast peab töötaja olema läbirääkimistele astudes valmis ka rasketeks küsimusteks. Selleks tasub läbi mõelda, mis küsimused tekitavad ebamugavust ja kuidas neile vastata. Ette valmistumata tekib taolises olukorras kaks ohtu – kas valetatakse või lepitakse vähemaga. Oma soovide saavutamiseks peab aga vastama ausalt ja enesekindlalt.

Ära ähvarda!

Aastas vahetab tööd pea iga neljas töövõtja ja iga teine töötaja on valmis vastu võtma parema mainega tööpakkumise konkureerivalt ettevõttelt. Niivõrd liikuval tööturul peab tööandja läbirääkimistel tunnetama, et töötaja on lojaalne ja plaanib ettevõttes teha pikka karjääri.
Tööandja on valmis tegema vaid pikaajalisi investeeringuid. Seepärast ei tohiks kindlasti välja käia argumenti, et kui palka ei tõsteta, lähen ära. Taoline olukord lõhuks läbirääkimised ja tekitaks vaid pingeid.Läbirääkimised on mõnevõrra lihtsamad uue töökoha otsingutel, kuna siis on töötajal kergem keelduda pakkumisest, kui ta tunneb, et väärib enamat ja otsida edasi.
Tööpakkumist vastu võttes peab aga suutma rääkida endale tingimused, millega on töötaja ka päriselt rahul. Seda seepärast, et palgaläbirääkimisteks avaneb uus võimalus tavaliselt aasta või alles kahe pärast.
ylle
 
Postitusi: 88
Liitunud: 20 Nov 2014, 09:33

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas ylle » 05 Okt 2017, 11:45

Ametiühingusse tasub kuuluda, sest ametiühing:

tutvustab töötajatele nende seaduslikke õigusi
peab läbirääkimisi tööandjaga palga ja töötingimuste osas
kaitseb töötajat tööandja omavoli eest töösuhetes
kaitseb töötajat diskrimineerimise eest tööpostil
toetab töötajat vaidlustes või töötülides tööandjaga
tagab juristi abi vaidluste lahendamisel
aitab tagada töösuhtekindlust ja suurendada turvatunnet tööelus
loob töökohas ühtekuuluvustunnet
räägib aktiivselt kaasa tööelu korraldamisel
ylle
 
Postitusi: 88
Liitunud: 20 Nov 2014, 09:33

Re: Tee ettepanekuid.

PostitusPostitas ylle » 29 Juul 2021, 08:35

Kas tead, et meil on ametiühing?

1.oktoobril 2004.a. asutati KEILA
TÖÖSTUSKÜLA AMETIÜHING

Kui oled aktiivne ja tahad ametiühingu liikumisega koostööd teha.
Kui soovid täita blankette, kasutada töölepinguseadust, teha vahet õigel ja valel,
küsida, vastata, lahti harutada sasipuntraid, koostada kollektiivlepingut
ja veel palju-palju muud siis esita end ametiühingu usaldusisiku
ja töötajate esindajaks saamiseks.

Võta meiega ühendust.

Sind ootavad Keila Tööstusküla Ametiühingu (KETA) usaldusisikud.

Tule ja räägime.
ylle
 
Postitusi: 88
Liitunud: 20 Nov 2014, 09:33


Mine Üldine arutelu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron